Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna akcja ratownicza na Jeziorze Solińskim

Data publikacji 31.07.2017

Policjant patrolu wodnego pełniący służbę na Jeziorze Solińskim wraz z ratownikami WOPR interweniowali po wywróceniu kajaka, którym pływali dwaj młodzi ludzie. Załoga kajaka wpadła do wody na skutek silnego wiatru i wysokiej fali. Dzięki szybkiej reakcji służb nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 27.07.br., kilka minut po godz. 12. Sierżant sztabowy Tomasz Wojtanowski, który pełnił służbę na Jeziorze Solińskim otrzymał zgłoszenie od ratowników WOPR, że w okolicy wyspy okresowej wywrócił się kajak, a jego załoga potrzebuje pomocy.

Policjant jako pierwszy dotarł na miejsce i wyciągnął z wody jednego z rozbitków, który wycieńczony i wychłodzony trafił do kabiny policyjnej łodzi. Drugi chłopiec został uratowany przez ratowników WOPR, którzy w tym czasie dotarli na miejsce.

W kajaku płynęło dwóch uczestników obozu dla wychowanków jednego z domów dziecka na Śląsku,17 i 18-latek. Jak ustalili policjanci, obozowicze pod opieką wychowawcy pływali kajakami po jeziorze, a gdy zerwał się silny wiatr załogi wróciły do przystani. Jeden z kajaków nie zdołał dotrzeć do przystani bezpiecznie, gdyż wywróciła go wysoka fala.

Dzięki błyskawicznie zorganizowanej akcji ratowniczej udało się uratować chłopców, którzy zostali przekazani pod opiekę wychowawców.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony