Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu

Data publikacji 31.07.2017

Na jednej z ulic w Chełmie policjant będący w czasie wolnym od służby uniemożliwił jazdę trzem młodym ludziom, którzy pijani jeździli po mieście. Funkcjonariusz poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego chełmskiej komendy. Jak się okazało po badaniu, kierujący autem 19-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy. Teraz za swoje postępowanie odpowie on przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę, z 29/30.07.br., na jednej z ulic w Chełmie policjant, który był w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na samochód marki Fiat Ducato, który z dużą prędkością jechał po ulicy. W pewnej chwili pojazd ten zatrzymał się blisko funkcjonariusza. Wewnątrz znajdowało się trzech młodych mężczyzn. Powiedzieli, że bawią się na imprezie z okazji 18-stych urodzin i pijani jeżdżą po mieście. Funkcjonariusz uniemożliwił im dalszą jazdę informując o całym zdarzeniu dyżurnego chełmskiej komendy.

Na miejsce skierowany został patrol drogówki. Kierującym okazało się 19-letni chełmianin. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy. Teraz za swoje postępowanie odpowie on przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony