Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuplę z częściami aut kradzionych w Polsce i w Niemczech

Data publikacji 31.07.2017

Legniccy policjanci zlokalizowali i zlikwidowali dziuplę samochodową. Funkcjonariusze zabezpieczyli karoserię i części pochodzące z samochodów skradzionych na terenie Polski i Niemiec. Zatrzymanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zlikwidowali dziuplę samochodową na terenie powiatu legnickiego. Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali już od dłuższego czasu. Po potwierdzeniu zebranych informacji weszli do ustalonej hali, zabezpieczając karoserię i części ze skradzionych aut.

Każdorazowo wstępna identyfikacja części potwierdzała, że pochodzą one z samochodów skradzionych na terenie Polski i Niemiec. Realizując czynności w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Legnicy w wieku 30 lat.

Z ustaleń policjantów wynika, ze po kradzieży pojazdy trafiały do dziupli, gdzie następnie były demontowane na części. Zabezpieczono na chwilę obecną 6 samochodów o łącznej wartości nie mniejszej niż 289 tys. zł. Zatrzymany 30-latek usłyszał zarzut paserstwa mienia znacznej wartości. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Legniccy policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego przestępczego procederu, w związku z powyższym nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu / ig)

  • Zlikwidowana dziupla samochodowa
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa
  • Zlikwidowana dziupla samochodowa

Opis filmu: Zlikwidowana dziupla samochodowa

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.33 MB)

Powrót na górę strony