Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Przewoził narkotyki z Holandii. Został zatrzymany i najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 31.07.2017

Nowomiejscy policjanci podczas kontroli osobowego seata zabezpieczyli amfetaminę. Do policyjnego aresztu trafił 49-letni mieszkańca Olsztyna, który jak się okazało wracał z Holandii. Mężczyźnie przedstawiono już zarzut przemytu wewnątrzwspólnotowego znacznej ilości substancji psychotropowej. Sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące zatrzymany spędzi w areszcie.

Nowomiejscy policjanci w nocy 27 lipca br. na terenie Kurzętnika zatrzymali do kontroli kierującego seatem. U jednego z pasażerów znaleźli sproszkowaną substancją oraz dwie butelki z cieczą. Przeprowadzone badania wykazały, że jest to amfetamina. Z płynnej konsystencji amfetaminy, którą znaleziono u zatrzymanego mężczyzny można by było wyprodukować ponad 3 kilogramy substancji odurzającej w postaci proszku. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku, to ponad 150.000 złotych.

Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec Olsztyna wracał z Holandii. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymanego przesłuchał prokurator. Za przewóz wewnątrzwspólnotowy znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 do lat 5.

lm/in

Powrót na górę strony