Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pościgu zatrzymali motocyklistę

Data publikacji 01.08.2017

Motocyklista ulicami miasta pędził z prędkością 155 km/h. Gdy namierzyli go policjanci z dzierżoniowskiej drogówki zamiast zatrzymać się, przyspieszył. Uciekając złamał szereg przepisów drogowych. Po kilku kilometrach pościg zakończył się zatrzymaniem niebezpiecznego „pirata”. Okazało się, że 20-latek nie posiada prawa jazdy.

Do zatrzymania motocyklisty doszło w piątek 28 lipca tuż po godzinie 21. Policjanci z dzierżoniowskiej drogówki, zauważyli kierującego motocyklem, który z dużą prędkością jechał ul. Dzierżoniowską w Bielawie. Dodatkowo motocyklista wyprzedzał kilka pojazdów niestosując się do oznakowania poziomego, zabraniającego wjazd na tę powierzchnię.

Z uwagi na zagrożenie, jakie stwarzał motocyklista swoim sposobem jazdy, policjanci używając sygnałów świetlno-dźwiękowych próbowali zatrzymać mężczyznę do kontroli. Kierujący motocyklem przyspieszył. Na bielawskiej obwodnicy wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu oraz przejeżdżając podwójną linię ciągłą. W trakcie pościgu za motocyklem mundurowi sprawdzili jego prędkość. Na ulicy Sikorskiego pomiar wykazał aż 155 km/h, a więc przekroczył dozwolona prędkość o 105 km/h.  Kierujący w dalszym ciągu nie stosował się do dawanych sygnałów i kontynuował ucieczkę, łamiąc dalej szereg przepisów drogowych.

Na ul. Piastowskiej nie stosował się do ruchu prawostronnego, jadąc przez rondo z lewej strony. Motocyklista wyłączył dodatkowo oświetlenie co spowodowało, że był mniej widoczny dla innych użytkowników ruchu drogowego. Na ul. 1-Maja z prawej strony wyprzedzał inne pojazdy, dalej nie zwalniając. Ucieczkę zakończył dopiero w Jodłowniku, gdzie chwilę wcześniej jechał z prędkością 117 km/h, a obowiązywało ograniczenie wynosi 40 km/h.

Po zatrzymaniu, kierowcą motocykla kawasaki okazał się 20-letni mieszkaniec Jugowa, który nie posiada żadnych uprawnień do kierowania. Pasażerem była 19-letnia kobieta. Motocykl został zabezpieczony przez pomoc drogową. Badanie alkomatem wykazało, że motocyklista był trzeźwy.

Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez popełnienie wielu wykroczeń 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Opis filmu: Policjanci po pościgu zatrzymali motocyklistę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.97 MB)

Powrót na górę strony