Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie namierzył i zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 01.08.2017

Policjant z jaworskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymany poszukiwany był celem odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie nakazu wydanego przez sąd.

Policjant Referatu Patrolowo - Interwencyjnego jaworskiej komendy był po służbie, kiedy na jednej z ulic miasta zauważył poszukiwanego. Funkcjonariusz mając wiedzę, że mężczyzna może próbować ucieczki, powiadomił o swoich ustaleniach funkcjonariuszy będących w służbie. Cały czas obserwował jednak poszukiwanego i szedł za nim. Kiedy w pobliżu pojawił się patrol, doszło do zatrzymania. Znajdujący się wówczas na placu zabaw mężczyzna na widok policjantów podjął próbę ucieczki. Wpadł jednak w ręce policjanta będącego po służbie, którego nie zauważył.

Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec Jawora. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od początku lipca br. Był poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworze. Został doprowadzony do policyjnego aresztu a stamtąd trafił do zakładu karnego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony