Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali mężczyznę przed utonięciem

Data publikacji 01.08.2017

Zdecydowana i błyskawiczna interwencja dzielnicowych uratowała 60-latka przed utonięciem w kanale rzeki Srebrnej płynącej wzdłuż ulicy Bulwarnej w Mińsku Mazowieckim. Policjanci podczas służby obchodowej zobaczyli, jak mężczyzna zanurzony w wodzie próbuje wydostać się z kanału. Policjanci ruszyli od razu z pomocą, podnieśli mężczyznę i pomogli mu wydostać się na skarpę. Mężczyzna nie potrzebował dalszej pomocy.

Mińscy dzielnicowi: starszy aspirant Marcin Zera i młodszy aspirant Arkadiusz Wysocki, podczas niedzielnej służby obchodowej jechali radiowozem ulicą Bulwarną w Mińsku Mazowieckim. Policjanci postanowili sprawdzić, czy w rejonie kanału, którym płynie przez miasto rzeka Srebrna nie dochodzi do żadnych niebezpiecznych sytuacji. W pewnej chwili zauważyli mężczyznę, który był cały zanurzony w wodzie i próbował  wydostać się na brzeg. Dzielnicowi natychmiast ruszyli mu z pomocą.

Policjanci chwycili mężczyznę i podnieśli, a następnie wyciągnęli go z wody. Był to 60-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Na szczęście nic złego mu się nie stało. Policjanci zwrócili uwagę 60-latkowi, aby na przyszłość uważał na siebie i nie spacerował więcej skrajem skarpy. Mężczyzna zapewnił, że będzie już ostrożny.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby spacerując po skarpie, pamiętali o tym, że nawet częściowo wypełnione koryto rzeki może okazać się zdradliwe i niebezpieczne.

60-latek może mówić o dużym szczęściu.

dn/aw

Powrót na górę strony
Polska Policja