Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ryzykował życiem, aby zatrzymać pijanego kierowcę

Data publikacji 01.08.2017

Mł. asp. Dawid Piątek kilka dni temu został mianowany przedterminowym awansem za szczególne zaangażowanie w służbie. 29 lipca br. kolejny raz potwierdził swój profesjonalizm uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, który nie zważając na interweniującego funkcjonariusza próbował uniknąć odpowiedzialności. 28-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W sobotnią noc, 29.07.br., strzeleccy policjanci zaangażowani byli w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie miejscowości Długie. Z uwagi na piękną pogodę i odbywające się koncerty, do tej niewielkiej miejscowości położonej niedaleko Strzelec Krajeńskich, ściągnęły tłumy plażowiczów i fanów muzyki. Policjanci dbali, aby było bezpiecznie i nie dochodziło do zakłóceń porządku publicznego. Około drugiej w nocy patrol strzeleckich policjantów zauważył osobówkę, która uderzyła w inny samochód zaparkowany na jednej z ulic. Policjanci szybko nabrali podejrzeń, że kierowca, który spowodował stłuczkę, może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mł. asp. Dawid Piątek podbiegł do kierowcy chcąc zatrzymać prowadzone prze niego auto. Ten jednak nie zważając na interweniującego stróża prawa, nie zatrzymał się i próbował uciec ryzykując przy tym nie tylko dodatkową odpowiedzialnością na jaką się naraził, ale przede wszystkim zdrowiem i życiem policjanta, którego uderzył otwartymi drzwiami i przeciągnął kilkanaście metrów. Zatrzymał się dopiero w momencie, kiedy uderzył w kolejny samochód. Wtedy został zatrzymany dzięki pomocy pozostałych policjantów m.in. sierż. Sebastiana Warzechy. Podejrzenia szybko się potwierdziły. 28-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po całym zdarzeniu został przewieziony do strzeleckiej komendy i tam przesłuchany. Mężczyzna usłyszał zarzuty za jadę w stanie nietrzeźwości i czynną napaść na policjanta. Okazało się również, że kierował nie posiadając do tego uprawnień. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 28-latek  został tymczasowo aresztowany.

Dzięki skutecznej interwencji mł. asp. Dawida Piątka i innych policjantów, którzy szybko przyszli z pomocą, udało się przerwać jazdę pijanemu kierowcy. Interweniujący mł. asp. Dawid Piątek z niewielkimi obrażeniami został przewieziony na badania do szpitala.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film Policjant ryzykował życiem, aby zatrzymać pijanego kierowcę

Pobierz plik Policjant ryzykował życiem, aby zatrzymać pijanego kierowcę (format mp4 - rozmiar 19.1 MB)

Powrót na górę strony