Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Data publikacji 01.08.2017

Policjanci z Dzierżoniowa wraz z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość narkotykową z KWP we Wrocławiu, zlikwidowali plantację konopi. Zabezpieczono 250 krzaków, prawie 22 kilogramy suszu, a także sprzęt do uprawy. Wobec podejrzanego zastosowano areszt na okres trzech miesięcy.

Zatrzymanie podejrzanego w tej sprawie to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z dzierżoniowskiej komendy oraz policjantów zajmujących się przestępczością narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Plantację marihuany zlikwidowano pod koniec lipca br., w jednym z domów wynajmowanych na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Na terenie posesji zorganizowana była profesjonalna plantacja. W budynku mieszkalnym urządzono suszarnię, gdzie zabezpieczono ponad 22 kilogramy suszu. W ogrodzie ujawniono 250 krzaków konopi. Podejrzanym w tej sprawie jest 62-letni mieszkaniec Legnicy.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad milion złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, ich przeznaczenie oraz skalę procederu.

(KWP we Wrocławiu/mk)

  • Susz marihuany
  • Susz marihuany w skrzyni
  • Suszarnia marihuany na strychu
  • Zabezpieczony susz marihuany
  • Krzaki marihuany w ogrodzie
  • Zabezpieczony susz marihuany w pokoju
Powrót na górę strony