Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał za szybko i …. stracił prawo jazdy

Data publikacji 01.08.2017

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali kierującego Audi, który jechał z prędkością 155 km/h przy dozwolonej 70 km/h. 43 latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 20:00 na ulicy Ściegiennego w Kielcach. Uwagę policjantów jadących pojazdem wyposażonym w wideorejestrator zwrócił kierujący Audi, który wyprzedził radiowóz z dużą prędkością. Policjanci dokonali pomiaru prędkości jadącego pojazdu, okazało się, że pomimo ograniczenia prędkości do 70 km/h w obszarze zabudowanym, samochód poruszał sie o 85 km/h więcej niż było to dopuszczalne. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Audi, który nie był w stanie wytłumaczyć swojego nieprzemyślanego zachowania. 43 letni mężczyzna stracił uprawnienia na trzy miesiące z uwagi na fakt, iż przekroczył znacznie dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 85 km/h.

Przypominamy!

Od 18 maja 2015 roku obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

- kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach

Film Film


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Film (format flv - rozmiar 2.41 MB)

Powrót na górę strony