Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wicewojewoda Lubuski, Policja i inne służby o bezpieczeństwie na Woodstocku

Data publikacji 01.08.2017

Trwa Operacja Policyjna związana z zabezpieczeniem XXIII edycji Przystanku Woodstock. Lubuską Policję wspomagają właściwie policjanci z całej Polski. Choć oficjalne otwarcie imprezy dopiero za dwa dni, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo już pełnią swe służby. Relacji dowódców przysłuchiwał się na odprawie Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch.

Dowódcy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, przedstawiciele Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej,  organizatora festiwalu Woodstock Burmistrz Kostrzyna nad Odrą relacjonowali o pracy podległych im służb oraz pracowników. Meldunkom przysłuchiwał się Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, który uczestniczył w odprawie, Ta aż do zakończenia festiwalu będzie odbywała się codziennie. Wszystko po to, aby dokładnie omawia bieżącą sytuację i szukać rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na Woodstocku. Dlatego każdy z przedstawicieli biorących udział w spotkaniu przedstawiał algorytmy postępowań w określonych sytuacjach, także tych kryzysowych. Działania Policji omawiał szef lubuskich stróżów prawa- insp. Jarosław Janiak oraz Dowódca Operacji Policyjnej insp. Krzysztof Sidorowicz- I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Do Kostrzyna nad Odą przyjeżdża coraz więcej miłośników festiwalu. To duże wyzwanie dla Policji oraz innych służb.  Zwłaszcza, że Policja bardzo wyraźnie zdefiniowała zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas festiwalu. Zostały one wymienione w opinii Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. Chodzi tu głównie o zagrożenia zamachami terrorystycznymi, paniką wywołaną fałszywym alarmem, zakłócaniem porządku publicznego czy różnego rodzaju przestępczością. Profesjonalizm Policji i współpracujących z nią służb ma zapewnić bezpieczeństwo. Ale te działania nie będą łatwe.


Podczas spotkania nie mogło zabraknąć zagadnień związanych z ruchem drogowym. To ważny element policyjnej służby w tym miejscu. Wiadomo, że duża część uczestników corocznych wizyt na Przystanku będzie zmotoryzowana. Ich swobodny dojazd do małej przygranicznej miejscowości, której liczebność na czas Woodstocku wzrasta do kilkuset tysięcy nie byłby możliwy bez policjantów drogówki. Blisko 160 funkcjonariuszy w białych czapkach będzie do dyspozycji wszystkich kierowców. Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch z uwagą przysłuchiwał się także relacjom ze strony przedstawicieli pozostałych służb zespolonych czy też organizatora. To ważne informacje, które z pewnością muszą być koordynowane oraz omawiane właśnie podczas takich spotkań. Te będą cyklicznie powtarzane, aby każda ze stron miała precyzyjny obraz stanu bezpieczeństwa podczas tak dużej imprezy.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony