Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddziały Prewencji już w Kostrzynie. Ciężka służba na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 02.08.2017

Blisko pół tysiąca doświadczonych policjantów z Oddziałów i Pododdziałów Prewencji Policji z całej Polski już realizuje swe służby w przygranicznym Kostrzynie nad Odrą. W zabezpieczenie tegorocznej edycji Przystanku Woodstock zaangażowano spore siły policyjne, aby każdy kto zdecyduje się odwiedzić to miejsce mógł liczyć na pomoc, cenne wskazówki, właściwą reakcję i bezpieczeństwo.

Podczas Operacji Policyjnej, która jest realizowana w związku z XXIII edycją festiwalu Przystanek Woodstock, weźmie udział blisko 1600 policjantów. Wśród nich nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy, którzy często z dala od swych domów wykonują ciężką pracę dla społeczeństwa. Kiedy jedni się bawią uczestnicząc w licznych imprezach rozrywkowych czy sportowych, oni w pocie czoła wykonują swe obowiązki. W pełnym rynsztunku, w temperaturach oscylujących w granicach 35 stopni C przez kilkanaście godzin gotowi są na realizację najtrudniejszych zadań.

Bez Oddziałów Prewencji w Kostrzynie ani rusz pisaliśmy przed rokiem. Nie inaczej jest i teraz. Zagrożenia jakie notowane są w Europie Zachodniej, nakazują  Policji  pełną mobilizację i definiowanie zdarzeń, które mogą mieć miejsce także i w Polsce. Dlatego do Kostrzyna nad Odrą zjechali policjanci z wielu miejsc w kraju. Możemy liczyć na wsparcie Oddziałów i Pododdziałów Prewencji z Warszawy, Łodzi, Poznania, Kielc, Lublina, Płocka, Radomia, Opola, Bydgoszczy! Wspólnie ze swoimi dowódcami stanowią jeden organizm, który funkcjonuje bardzo profesjonalnie.

W Kostrzynie pracą 500 policjantów z oddziałów prewencji dowodzi mł. insp. Sławomir Łukaszewicz - Zastępca Dowódcy Podoperacji Woodstock ds. taktyki, który wspólne ze swoją załogą  z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry także często wyrusza w Polskę, aby strzec bezpieczeństwa tam, gdzie zajdzie taka potrzeba. To właśnie dowodzenie, a później szybka i skuteczna realizacja poleceń wydawanych przez przełożonych gwarantuje, że praca doświadczonych  policjantów z oddziałów prewencji zawsze stoi na wysokim poziomie. Mundurowi nie ograniczają się jedynie do patrolowania ulic w Kostrzynie. Wspomagają i współpracują również z policjantami z pozostałych pionów, aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa w czasie festiwalu.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

video: sierż. sztab. Maciej Kimet

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.7 MB)

Powrót na górę strony