Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich

W wyniku wspólnie prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Bochni oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie 31 lipca br. zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy w wynajmowanym przez jednego z nich mieszkaniu w Bochni, prowadzili profesjonalnie przygotowaną uprawę konopi indyjskich.

W mieszkaniu policjanci ujawnili foliowy tunel do uprawy, wentylatory, przetwornice, filtry i lampy grzewcze. Zabezpieczono również 38 sztuk doniczek z wystającymi, odciętymi łodygami - co sugerowało, iż sprawcy zdołali już ściąć krzewy i wysuszyć. W toku przeszukania mieszkania zabezpieczono 2260 gramów suszu konopi indyjskich o wartości rynkowej co najmniej 50.000 zł.

Podejrzani to dwaj mieszkańcy Bochni w wieku 31 i 32 lat, uprzednio nie karani. Jak podają, jeden z nich utrzymuje się z prac dorywczych, drugi nie ma stałego źródła utrzymania.

Zebrane materiały przesłano do prokuratury z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie oraz zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci dozorów policyjnych.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • mieszkanie gdzie prowadzono uprawę konopi
  • doniczki w których rosły konopie
  • tunel w którym była prowadzona uprawa
  • zabezpieczony susz
Powrót na górę strony