Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

180 skontrolowanych autokarów w ramach „Bezpiecznych Wakacji”

Trwa program „Bezpieczne Wakacje”. W lipcu br. policjanci z Warmii i Mazur skontrolowali blisko 180 autokarów. Pojazdy są sprawdzane w wyznaczonych punktach i poza nimi. Potrzebę kontroli należy zgłosić przynajmniej 3 dni przed planowanym wyjazdem.

Wakacyjny czas sprzyja podróżowaniu. To właśnie latem na drogach jest zdecydowanie więcej autokarów. By wycieczka była bezpieczna, warto sprawdzić stan techniczny pojazdu. Jak co roku, potrzebę kontroli można zgłosić Policji . Należy to zrobić nie później niż 3 dni przed planowanym wyjazdem. W przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do stanu technicznego autokaru bądź stanu psychomotorycznego kierowcy, należy dzwonić pod numer 997 lub 112.

W ciągu pierwszego miesiąca wakacji policjanci z województwa warmińsko-mazurskiego skontrolowali blisko 180 autobusów. Kontrolowane autobusy w zdecydowanej większości były sprawne technicznie. Na blisko 180 kontroli odnotowano trzy przypadki usterek. W trzech przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne, uniemożliwiając dalszą jazdę autobusu. Odnotowano jeden przypadek, w którym kierowca był pod wpływem alkoholu.

(KWP w Olsztynie / mk)

Powrót na górę strony