Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pijany kierowca ujęty przez obywatela

Data publikacji 02.08.2017

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 57-letni mieszkaniec Sadek, pow. nakielski, którego ujął obywatel, kiedy ten zamierzał wsiąść za kierownicę auta. Nietrzeźwy został przekazany policjantom i niebawem usłyszy zarzuty. To kolejne już, w ciągu ostatnich dni, obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na terenie powiatu nakielskiego.

Wczoraj (1.08.17) o 11.30 dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że w Sadkach, pow. nakielski, w rejonie sklepu, obywatel ujął pijanego kierowcę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Mundurowi zastali zgłaszającego, który oświadczył, że będąc w sklepie zauważył mężczyznę opuszczającego placówkę handlową i zmierzającego w stronę zaparkowanego w pobliżu auta. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że domniemany kierowca ledwo trzymał się na nogach i ewidentnie widać było, że jest pijany. Zgłaszający ujął nietrzeźwego i przekazał go policjantom.

Aby potwierdzić, czy 57-latek faktycznie kierował autem mundurowi przejrzeli zapis ze sklepowego monitoringu. Na nagraniu ewidentnie było widać, jak podjechał on pod sklep autem i wysiadł od strony kierowcy.

Mieszkaniec Sadek został dowieziony do komendy i sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on sam dochodził do siebie pod opieką najbliższych. Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

Jest to drugie już w ostatnim czasie obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na terenie powiatu nakielskiego. Na słowa uznania zasługuje postawa obywateli, którzy myśląc o bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego, ani chwili nie wahają się i ujmują, a następnie przekazują policjantom pijanych kierowców.

Powrót na górę strony