Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Lublińcu oddali hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego

W Lublińcu odbyło się wyjątkowe wydarzenie o charakterze patriotycznym pod nazwą „Patriotyczny Lubliniec – oddaj hołd Powstańcom Warszawskim”. Obok Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, jego organizatorami byli: Hufiec ZHP Lubliniec, Jednostka Wojskowa Komandosów, Służba Więzienna oraz Fundacja "WSPIERAM cicho i skutecznie". Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Burmistrza Miasta Lubliniec oraz Starosty Powiatu Lublinieckiego. Wszyscy połączyli swoje siły, aby po raz pierwszy z takim rozmachem, wspólnie uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wczoraj na Bulwarze im. Franciszka Grotowskiego, od 10.00 do 14.00 na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich pokaz sprzętu i pojazdów Policji, specjalistyczne stanowisko techniki kryminalistycznej, Jednostki Wojskowej Komandosów, specjalny oddział Służby Więziennej z Katowic, a także mini obóz harcerski oraz wystawa hufca z okazji 50-lecia OSW Kokotek.


Organizatorzy zainicjowali także spotkanie z uczestnikiem Powstania Warszawskiego - Prezesem Związku Żołnierzy AK na Dolnym Śląsku płk. Ryszardem Filipowiczem, który opowiadał licznie przybyłym gościom o Powstaniu Warszawskim. Dużym wyróżnieniem dla wszystkich służb była możliwość pamiątkowego zdjęcia z bohaterem tamtych dni.W centrum miasta patrole, w skład których wchodzili przedstawiciele służb mundurowych, wręczały mieszkańcom powiatu lublinieckiego materiały informacyjne o Powstaniu Warszawskim i okolicznościowe gadżety.


Jednym z najważniejszych elementów programu była akcja „Mam to we krwi”. Na lublinieckim rynku stanął ambulans honorowego krwiodawstwa, a każdy kto oddał krew w tym dniu, otrzymał pamiątkowy certyfikat. Jak zwykle, policjanci z lublinieckiej komendy nie zawiedli. Na rynku pojawiło się piętnastu mundurowych i każdy z nich oddał honorowo krew, dzieląc się najcenniejszym darem z potrzebującymi.

Organizowana po raz trzeci akcja miała na celu propagowanie krwiodawstwa oraz zgromadzenie jak największej ilości nowych dawców - nie tylko krwi, ale i szpiku kostnego.Całe wydarzenie uwieńczyło pamiątkowe zdjęcie uczestników imprezy, którzy na bulwarze utworzyli wspólnie znak powstańczej kotwicy.

 

Powrót na górę strony