Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja „Prędkość” na dolnośląskich drogach – ponad 4,2 tys. kierowców jechało niezgodnie z przepisami, a aż 67 osób straciło prawo jazdy

Data publikacji 03.08.2017

Policyjne działania, prowadzone na drogach województwa dolnośląskiego pokazują, że niestety nadal dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji spowodowanych głównie nadmierną prędkością. W ostatnich dniach dolnośląscy funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie województwa akcję. „PRĘDKOŚĆ”, której celem było przede wszystkim ujawnianie wykroczeń polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Podczas tylko tych działań skontrolowano ponad 4,2 tys. pojazdów i ujawniono blisko 2,3 tys. wykroczeń popełnionych przez kierowców, którzy przekroczyli prędkość, z czego aż 67 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Jedną z głównych przyczyn wypadków, do których dochodzi na polskich drogach jest brawura połączona z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków panujących na drodze oraz niezgodną z przepisami. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Dlatego też policjanci z Dolnego Śląska, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz przeprowadzili akcję. „Prędkość”. Dolnośląscy policjanci tylko w trakcie jednego dnia skontrolowali 4240 pojazdów. Okazało się, że ponad połowa kierowców nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli 2307 mandatów karnych oraz zatrzymali 67 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Często złudne jest przeświadczenie kierowców, że przy dobrej pogodzie i na prostym odcinku drogi możemy pozwolić sobie na więcej. To właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków, które kończą się tragicznie.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

(KWP Wrocław / mg)

Powrót na górę strony