Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Nakła odnaleźli 6-latka

Data publikacji 03.08.2017

Po niecałej godzinie poszukiwań policjanci z Nakła odnaleźli 6-latka, który oddalił się z ośrodka zdrowia w Kcyni. Chłopiec sam przeszedł 3 kilometry do okolic miejscowości Stalówka. Dziecko bezpiecznie zostało przekazane matce.

Wczoraj, 2 sierpnia br., około 11:40, dyżurny komisariatu w Szubinie (pow. nakielski) otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy. Niespełna 6-letni chłopiec wraz z mamą i młodszym bratem przyszli do ośrodka zdrowia w Kcyni. Po kilku minutach czekania, za pozwoleniem matki, chłopiec poszedł do samochodu, w którym miała być jego babcia. Kiedy po około 25 minutach kobieta wróciła do samochodu, chłopca tam nie było. O zaginięciu dziecka powiadomiła lekarkę, a ta zadzwoniła na numer alarmowy z prośbą o pomoc.

Do poszukiwań chłopca dyżurny skierował wszystkie siły. Dziecka szukali patrolowcy, dzielnicowi, policjanci drogówki oraz kryminalni. Po niecałej godzinie przeszukiwania miasta i okolic funkcjonariusze drogówki zauważyli na polu chłopca, który rysopisem odpowiadał zaginionemu 6-latkowi.  Było to w pobliżu miejscowości Stalówka, około 3 km od ośrodka zdrowia. Szybko potwierdziło się, że odnalezione dziecko to zaginiony.

Zdrowy i bezpieczny chłopiec został przekazany pod opiekę mamie.

(KWP w Bydgoszczy / mk)

Powrót na górę strony