Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzieci za wspaniałą i godną naśladowania postawę

Data publikacji 03.08.2017

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce młodszy inspektor Krzysztof Pawłowski podziękował i pogratulował 11 i 9–latkowi postawy godnej naśladowania. Młodzi ludzie jako pierwsi zareagowali na wołanie o pomoc seniorki, której wyrwano torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Chłopcy natychmiast powiadomili o zdarzeniu służby ratunkowe.

Z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce, 11-latek oraz jego o 2 lata młodszy kolega, w obecności najbliższych odebrali upominki oraz listy gratulacyjne za wzorową oraz godną naśladowania postawę, która przyczyniła się do szybkiej pomocy osobie pokrzywdzonej oraz zatrzymania sprawcy rozboju.

Do zdarzenia doszło 26 lipca br. około godziny 15.00 w Sokółce, pomiędzy blokami, na ulicy Ściegiennego. Do 79-letniej kobiety podbiegł mężczyzna, który popchnął seniorkę i gdy  ta upadła, zabrał jej torebkę z zawartością. Wołanie o pomoc kobiety usłyszeli dwaj chłopcy bawiący się w rejonie bloków. Podbiegli do kobiety i zadzwonili na numer 112, podając szczegóły zdarzenia. Dzięki ich zaangażowaniu policjanci mogli podjąć sprawne działania, które doprowadziły do szybkiego zatrzymania sprawcy przestępstwa.

Postawa chłopców jest godna naśladowania dla innych, a także zasługuje na pochwałę. Na zakończenie spotkania Pan Komendant  złożył 11 i 9-latkowi życzenia wszelkiej pomyślności, w tym wzorowych wyników w nauce oraz udanych, słonecznych wakacji.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • upominki dla dzieci
  • komendant składa podziękowania dwóm chłopcom
  • komendant składa podziękowania dwóm chłopcom
  • komendant składa chłopcu podziękowania
  • upominki dla dzieci
Powrót na górę strony