Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 03.08.2017

Świeccy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 104 krzewy konopi i ponad 48 g suszu roślinnego. Zatrzymani w tej sprawie dwaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego świeckiej komendy ustalili, że na jednej z posesji, na terenie gminy Osie (pow. świecki) może być ukryta duża plantacja konopi. Uzyskaną informację postanowili zweryfikować przedwczoraj (1.08.17). Na miejscu policjanci zabezpieczyli łącznie 104 krzewy konopi sięgające nawet do półtora metra wysokości.
Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli jeszcze ponad 48 g suszu roślinnego. Wstępne badania wykazały, że to marihuana.  

Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali dwóch plantatorów 17 i 18-latka (mieszkańców pow. świeckiego). Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mężczyznom zarzutów nielegalnej uprawy znacznej ilości ziela konopi oraz nielegalnego posiadania suszu.  Za przestępstwo to grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator objął obu policyjnym dozorem.

Powrót na górę strony