Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kujawsko-pomorscy policjanci kontrolują autokary

Data publikacji 03.08.2017

Kujawsko-pomorscy policjanci w ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczne wakacje” przez cały okres wakacyjny kontrolują autokary, którymi przewożone są dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Tylko w lipcu funkcjonariusze skontrolowali 145 autokarów.

Wakacje to czas wypoczynku, ale i wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego też, w ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczne wakacje”, przez cały okres wakacyjny, policjanci ruchu drogowego w naszym województwie czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących, realizując działania kontrolno-pomiarowe, ukierunkowane w szczególności na kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież.

Funkcjonariusze zwracają przede wszystkim uwagę na sposoby i warunki przewozu najmłodszych pasażerów, sprawdzają stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierowców. Ponadto, zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym w zakresie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Tylko w lipcu, a więc w czasie pierwszego miesiąca wakacji, kujawsko-pomorscy policjanci skontrolowali 145 autobusów, w których w 9 przypadkach stwierdzili usterki. Wszystkie pozostałe były sprawne technicznie. W 7 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne, a w 3 uniemożliwiono dalszą jazdę autobusu. Na szczęście nie odnotowano żadnego przypadku, w którym kierowca byłby pod wpływem alkoholu.

Powrót na górę strony