Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatnia odprawa przed operacją "Regaty 2017"

Dziś w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyło się spotkanie podczas którego insp. Jacek Cegieła, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie odebrał ostatnie meldunki przed rozpoczęciem największej w tym roku operacji w Polsce pk. "Regaty 2017"

Od jutra rusza policyjna operacja związana z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tegorocznego finału Tall Ships Races 2017. Finał regat już po raz trzeci odbędzie się w Szczecinie. Jest to największa plenerowa impreza w tym roku w Polsce. Do Szczecina zjadą turyści z kraju jak i też z zagranicy. Dlatego bezpieczeństwo wszystkich uczestników jest najważniejsze i wymaga ogromnej determinacji ze strony wszystkich służb.

Podczas odprawy wszyscy poszczególni dowódcy odcinków operacji składali szczegółowe meldunki dotyczące realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem podczas regat. Każdy dowodzący przedstawiał jak zostały przygotowane podległe służby do zapewnienia bezpieczeństwa jakie zadania zostały im postawione oraz jak wygląda w praktyce realizacja zadań.

Rozmiary imprezy i zdefiniowane zagrożenia wymagały ogromu pracy ze strony wszystkich pionów Policji. Dlatego też szef zachodniopomorskich policjantów insp. Jacek Cegieła osobiście zapoznał się z relacjami poszczególnych dowódców. Otrzymał szczegółowe meldunki i informacje związane z zabezpieczeniem tej imprezy.

Do zadań związanych z zabezpieczeniem finału regat skierowanych zostało ponad 1500 funkcjonariuszy, wspierają nas również mundurowi z innych województw ale też innych służb których zadania zwiazane są z zapewnieniem bezpieczeństwa.

nadkom. Przemysław Kimon

  • odprawa
    odprawa
Powrót na górę strony