Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sceny na terenie festiwalu sprawdzone przez specjalistów

Data publikacji 03.08.2017

Pirotechnicy, wyszkolone psy oraz policyjni eksperci w zakresie zabezpieczenia antyterrorystycznego sprawdzili sceny, na których odbywają się imprezy w ramach Przystanku Woodstock, a także Przystanku Jezus. Specjalnie przeszkoleni policjanci chcą w ten sposób zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń, które mogłyby doprowadzić do zdarzenia masowego.

Zanim rozpoczęły się imprezy, na scenach Przystanku Woodstock oraz Przystanku Jezus pojawili się policyjni eksperci. Pirotechnicy wraz z wyszkolonymi psami poszukiwali materiałów pirotechnicznych. To odpowiedzialne zadanie, które ma zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń o charakterze masowym. Policjanci do postawionych przed nimi zadań podeszli profesjonalnie. Doświadczeni funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w których mogłyby pojawić się niebezpieczne materiały.

Ważną rolę odegrali również policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. W ramach policyjnej operacji do Kostrzyna nad Odrą delegowano komponent CBRN z wyposażeniem mobilnym umożliwiającym monitorowanie i identyfikowanie prób dokonania aktu terrorystycznego za pomocą izotopów promieniotwórczych, toksycznych środków przemysłowych czy bojowych środków trujących. Obecne zagrożenia wymagają specjalistycznej wiedzy w zakresie metod zapobiegania i ochrony podczas ich likwidacji, jak również gotowości wielu służb do reagowania w sytuacji kryzysowej. Sprawdzenie scen, praca policyjnych ekspertów i wyszkolonych psów zakończyła się tuż przed pierwszymi koncertami. Nie ujawniono żadnych niebezpiecznych materiałów.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

video: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.1 MB)

Powrót na górę strony