Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Po 30 minutach został zatrzymany

Data publikacji 04.08.2017

Do 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który śmiertelnie potrącił rowerzystę. Kierowca nie udzielił poszkodowanemu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę ukrywającego się w pobliskich zabudowaniach. Dalsze czynności procesowe z zatrzymanym realizowane będą w dniu dzisiejszym, gdy wytrzeźwieje.

Do tragedii doszło 3 sierpnia br. na drodze wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Siary. 45-letni mężczyzna jadący na rowerze został potrącony przez nieustalony wówczas samochód. Kierowca nie udzielając pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany, pomimo akcji ratunkowej podjętej przez załogę pogotowia ratunkowego, zmarł.

Policjanci gorlickiej jednostki Policji natychmiast po wypadku zaczęli ustalać okoliczności zdarzenia. Pomocne były informacje zebrane od pobliskich mieszkańców oraz fakt, że kierowca zgubił na miejscu tablicę rejestracyjną. Bezzwłocznie po zaistniałym wypadku funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Niespełna 30 minut po zdarzeniu, w znajdującym niedaleko miejsca zdarzenia kompleksie parkowym, patrol znalazł ukryty samochód, który nosił ślady zderzenia. W sąsiednim budynku policjanci zatrzymali ukrywającego się sprawcę.

Jak się okazało, prawdopodobną przyczyną ucieczki z miejsca wypadku był stan nietrzeźwości. Mieszkaniec Dębicy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 33-latek trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało 45-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Oba pojazdy trafiły na policyjny parking, gdzie poddane zostaną oględzinom.

Dalsze czynności procesowe z zatrzymanym realizowane będą w dniu dzisiejszym, gdy wytrzeźwieje. Za popełnione czyny może mu grozić do 12 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony