Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany na hałdzie w Wiślince

Data publikacji 04.08.2017

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zlikwidowali już trzecią w ostatnich dniach uprawę marihuany. Tym razem zabezpieczyli 730 krzaków konopi indyjskich. Plantację ujawnili na hałdzie fosfogipsu w Wiślince. Dzięki policjantom na rynek nie trafi ok. 16 kg marihuany. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat więzienia.

Gdańscy policjanci w ciągu ostatnich dwóch tygodni zlikwidowali dwie uprawy marihuany. Dzięki ustaleniom kryminalnych zwalczających przestępczość narkotykową z KMP w Gdańsku wczoraj została zlikwidowana kolejna uprawa zakazanych roślin. Tym razem funkcjonariusze z Gdańska ujawnili ją w miejscowości Wiślinka na szczycie hałdy fosfogipsu. Konopie indyjskie rosły na obszarze ok. 500 m2

Kryminalni wspólnie z technikiem kryminalistyki przez kilka godzin wycinali krzaki marihuany. Łącznie zabezpieczono 730 krzewów konopi z których można uzyskać ok. 16 kg marihuany. 

Sprawa została przekazana policjantom z Pruszcza Gdańskiego, którzy już zajmują się jej wyjaśnianiem.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat więzienia. Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

 

 

Powrót na górę strony