Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy dzień operacji „Regaty 2017” za nami

Od wczoraj na ulicach Szczecina oraz drogach dojazdowych do stolicy Pomorza Zachodniego trwa policyjna operacja „Regaty 2017”. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy są już w okolicach szczecińskich Wałów Chrobrego, gdzie trwają przygotowania do oficjalnego rozpoczęcia finału regat The Tall Ships Races Szczecin 2017. Funkcjonariusze dbają także o bezpieczeństwo na drogach, tych w samym Szczecinie, a także na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Wszystko po to, by na regaty dojechać cało i zdrowo.

Choć oficjalne otwarcie finału regat The Tall Ships Races 2017 zaplanowane jest na sobotni wieczór (05.08.2017), to już od piątku na ulicach miasta oraz na szczecińskich Wałach Chrobrego widać wzmożony ruch. Ogromne zainteresowanie mieszkańców oraz osób goszczących w naszym mieście wywołują żaglowce z całego świata, które już od piątku zaczęły dopływać do szczecińskich nabrzeży. By zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom finału regat, od piątku w Szczecinie służbę pełni znacznie większa liczba policjantów oraz funkcjonariuszy innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Szczecińskich policjantów wspomagają koledzy z innych województw. Również na ulicach miasta można zobaczyć wspólnie z polskimi funkcjonariuszami policjantów z Niemiec.

Od wczoraj na głównych arteriach miasta widać „błyskające” oznakowane radiowozy oraz policjantów i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej kierujących ruchem. Mundurowi nadzorują to co dzieje się na drogach, sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz podejmują ręczne kierowanie ruchem w sytuacji, gdy tworzą się zatory drogowe. Przy tak dużym ruchu pieszym oraz kołowym nie trudno o sytuacje zagrażające bezpieczeństwu na drogach. Stała obecność funkcjonariuszy pomaga w sprawnym poruszaniu się po ulicach oraz dyscyplinuje wszystkich uczestników ruchu.

W centrum miasta, w rejonie gdzie odbywa się impreza, uliczki patrolują policjanci Oddziałów Prewencji oraz nieumundurowani funkcjonariusze. Przemieszczając się w okolice Wałów Chrobrego natkniemy się na policyjne posterunki wspomagane przez przedstawicieli innych służb. W rejonie imprezy można także zauważyć przewodników z psami służbowymi oraz patrole policji konnej.

Nad bezpieczeństwem osób przebywających w Szczecinie w trakcie finału regat The Tall Ships Races 2017 policjanci dbają nie tylko z lądu, ale także z wody i powietrza. W piątek na wodach Szczecina można było zauważyć policyjne łodzie, które patrolowały teren akwenów. Nad głowami odwiedzających Wały Chrobrego było natomiast widać policyjny helikopter.

W ciągu pierwszej doby od momentu rozpoczęcia policyjnej operacji „Regaty 2017” funkcjonariusze skontrolowali ponad 750 pojazdów i wylegitymowali ponad 2 tys. osób. W trakcie wczorajszych działań zatrzymano 4 osoby, które posiadały środki odurzające, a także podjęto czynności wobec osoby, która sterowała dronem.  

Powrót na górę strony
Polska Policja