Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny areszt za oszustwa „na policjanta”

Data publikacji 07.08.2017

Dzięki intensywnej pracy policjantów wydziału kryminalnego mokotowskiej komendy przestępcy działający metodą „na wnuczka”, czy „policjanta" nie mogą czuć się bezkarnie. Tym razem dzięki ich ustaleniom i pracy operacyjnej doszło do zatrzymania 23-letniego Dominika D. Mężczyzna słyszał już dwa zarzuty i postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Mokotowscy kryminalni od dłuższego czasu rozpracowywali grupę, która zamieszana jest w oszustwa metodą na "wnuczka", "policjanta" czy „funkcjonariusza CBŚP". Kilka dni temu policjanci  zatrzymali na gorącym uczynku 17-letniego Michała P.  oraz 15-latka. Młodzi mężczyźni wpadli w chwili, gdy jeden z nich odbierał pieniądze od starszej kobiety, którą próbował oszukać. Decyzją sądu Michał P. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że w przestępczym procederze swój udział mógł mieć także 23-letni Dominik D. Podczas pracy operacyjnej ustalili aktualne miejsce pobytu mężczyzny. Kryminalni zatrzymali go w mieszkaniu, w którym podczas przeszukania ujawnili telefony komórkowe oraz kilka kart SIM, które najprawdopodobniej służyły do kontaktów z potencjalnymi ofiarami.

23-latek został przewieziony do komendy i noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał dwa zarzuty oszustw na terenie Ursynowa oraz Targówka. Za ten czyn grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

O poprzednich zatrzymaniach można przeczytać w artykule umieszczonym pod adresem: http://mokotow.policja.waw.pl/r2/aktualnosci/72738,ARESZT-ZA-OSZUSTWO-METODA-NA-quotPOLICJANTAquot.html

bm/rk

 

Powrót na górę strony
Polska Policja