Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie kobiety szczęśliwie odnalezione przez policjantów

Data publikacji 07.08.2017

Kolejne policyjne akcje poszukiwawcze zakończyły się sukcesami. 73-letnia mieszkanka Zamościa, która wczoraj, 6 sierpnia br., zaginęła, została odnaleziona następnego dnia rano. Z kolei 68-letnią kobietę z gminy Nowa Sarzyna funkcjonariusze odnaleźli w niecałą godzinę.

Wczoraj, 6 sierpnia br., tuż przed godziną 19:00 do dyżurnego KMP w Zamościu zadzwoniła kobieta i powiadomiła, że jej 73-letnia matka zaginęła w lasach w okolicach miejscowości Obrocz. Poinformowała również, że zaginiona jest schorowana i w ostatnim czasie źle się czuła. Z relacji zgłaszającej wynikało, że matka wracała do domu od rodziny i w kompleksie leśnym „zakopał się” jej fiat seicento, którym podróżowała.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania kobiety, w które włączyła się również straż Roztoczańskiego Parku Narodowego. Policjanci przeczesywali kompleksy leśne.

Dzisiaj rano mundurowi odnaleźli kobietę. Cała i zdrowa została oddana pod opiekę rodzinie. Z relacji odnalezionej wynika, iż noc spędziła w samochodzie. Rano wyszła z samochodu i zaczęła iść lasem. Nieświadomie kierowała się w stronę Zwierzyńca, gdzie na rogatkach miasta została odnaleziona przez policjantów.

***

Równiez wczoraj,  około godz. 18.00, policjanci podczas pełnienia służby patrolowej na terenie Nowej Sarzyny zostali poinformowani o zaginięciu 68-latki. Kobieta w południe wyszła z domu i nie nawiązywała kontaktu z rodziną.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Do akcji zostały skierowane policyjne patrole i policyjny przewodnik z psem. O pomoc zwrócono się również do Grupy Pierwszej Pomocy PCK w Nowej Sarzynie.

Sytuacja była poważna, ponieważ zaginiona cierpiała na liczne schorzenia, miała problemy z samodzielnym poruszaniem się, a w przeszłości miewała myśli samobójcze.

W wyniku prowadzonych działań poszukiwawczych policjantom udało się odnaleźć zaginioną. Znajdowała się w rejonie dworca kolejowego w Nowej Sarzynie. Odnaleziona została przekazana pod opiekę załodze karetki pogotowia, a następnie przewieziona do szpitala.

(KWP w Lublinie / KWP w Rzeszowie / mk)

Powrót na górę strony