Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skuteczna w walce z piratami drogowymi

Data publikacji 07.08.2017

W miniony weekend na terenie powiatu bialskiego, policjanci zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. W trzech przypadkach były to miejsca wskazane jako punkty na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Niechlubnym rekordzistą jest 39-letni obywatel Białorusi, który jechał swoim autem z prędkością 122 km/h.

Wczoraj rano, 6 sierpnia br., w miejscowości Wólka Dobryńska, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Miejsce to wskazane było w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Urządzenie pomiarowe pokazało, że kierujący audi, 39-letni obywatel Białorusi, jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 122 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 72 km/h. Mężczyzna ukarany został wysokim mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali również  jego prawo jazdy.

Tego samego dnia, około godz. 11:30, w miejscowości Żabce funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Toyota. 42-letni mieszkaniec Warszawy jechał z prędkością 121 km/h. Ten mężczyzna również został ukarany wysokim mandatem i punktami karnym. Ponadto stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Kilka godzin później, po 17:00, w miejscowości Zalutyń policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Do kontroli drogowej doszło w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako to w którym może dochodzić do przekraczania dozwolonej prędkości. 21-letni mieszkaniec gm. Piszczac przekroczył ją o 62 km/h. Ponadto nie miał przy sobie prawa jazdy. 21-latek ukarany został mandatem, stracił także uprawnienia do kierowania pojazdami.

W miniony piątek, 4 sierpnia br., po godz. 17:30 na ul. Terespolskiej w miejscowości Piszczac funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca gm. Rokitno. Miejsce w którym doszło do kontroli, to także punkt zaznaczony na KMZB. Kierujący BMW 35-latek przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 54 km/ h. Policjanci zatrzymali 35-latkowi uprawnienia do kierowania, nie obyło się również bez mandatu i punktów karnych. 

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze, przypominając, że prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Przypominają również, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Pozwala wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny. Pamiętajmy, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

(KWP w Lublinie / mk)

Powrót na górę strony