Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie CBŚ w narkotykową grupę przestępczą

Data publikacji 28.03.2006

14 mężczyzn i jedną kobietę zatrzymali świętokrzyscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Kielcach. Zatrzymane osoby związane były ze zorganizowaną grupą przestępczą trudniącą się przemytem i handlem narkotykami, głównie marihuaną, haszyszem i amfetaminą.

Kolejne uderzenie CBŚ w narkotykową grupę przestępczą14 mężczyzn i jedną kobietę w wieku od 20 do 30 lat zatrzymali świętokrzyscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Kielcach. Zatrzymane osoby związane były ze zorganizowana grupą przestępczą trudniącą się przemytem i handlem narkotykami, głównie marihuaną, haszyszem i amfetaminą.

Policjanci wkroczyli wczesnym rankiem do dwudziestu wytypowanych wcześniej miejsc w Kielcach i Skarżysku – Kamiennej. W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych osób odnaleziono śladowe ilości amfetaminy i marihuany. Zabezpieczono również litrowy słoik zawierającej rtęć.

Według obowiązujących przepisów nie ma zakazu posiadania tego pierwiastka chemicznego, jednak substancja została przez policję zabezpieczona w celu sprawdzenia czy nie była używana do produkcji np. materiałów wybuchowych.

Szefowie grupy przestępczej, z którą związani byli zatrzymani, już wcześniej trafili w ręce Policji i obecnie odbywają kary pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony