Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Dzielnicowy ze sportową pasją

Piasek i plaża - większości z nas kojarzy się z odpoczynkiem i błogim relaksem. Dla dzielnicowego z Olsztyna to coś o wiele więcej. Siatkówka, zwłaszcza plażowa, to jego pasja. Na swoim koncie ma liczne sportowe sukcesy. Przed nim kolejne Mistrzostwa Polski - trzymamy kciuki!

Mł. asp. Andrzej Mankow na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Jest dzielnicowym.  Jako policjant pierwszego kontaktu jest otwarty na ludzi, łatwo nawiązuje nowe kontakty i chętnie pomaga innym w potrzebie. Cechy te niewątpliwie przydają mu się również na boisku i na piasku, gdzie trenuje.

Siatkówka, szczególnie ta plażowa, to od wielu lat pasja Andrzeja. Wielokrotnie reprezentował Komendę Miejską i Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie na turniejach sportowych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Na swoim koncie ma liczne medale i puchary. Nie trzeba sięgać daleko pamięcią, by przytoczyć jego ostatnie sukcesy.

W marcu br. wraz z drużyną z Kętrzyna stanął na najwyższym stopniu podium na Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Mikstów "Polska – Litwa - Białoruś". Otrzymał wówczas również nagrodę indywidualną najlepszego zawodnika turnieju.

Pod koniec czerwca, wraz z drużyną z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mł. asp. Andrzej Mankow zdobył II miejsce na Mistrzostwach Policji w Piłce Siatkowej, które odbyły się w Zawierciu.

Kilka dni temu, w Ostródzie, podczas IV Nocnego Turnieju Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych i Ratowniczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego cieszył się zwycięstwem wraz z mł. insp. Mariuszem Kozłowskim.

Mimo licznych sukcesów, nasz kolega nie spoczywa na laurach. Wciąż trenuje i doskonali swoje umiejętności. Przed nim kolejne wyzwanie - Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej. Policjant może wziąć w nich udział dzięki pomocy Warmińsko - Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie. Mł. asp. Andrzej Mankow stanie do walki o złoto wraz z żołnierzem z XI Pułku Artylerii z Węgorzewa.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i już trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwo!

ab/in

Powrót na górę strony