Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operacja "REGATY 2017"

Data publikacji 08.08.2017

Mieszkańcy Szczecina i turyści żegnali dzisiaj ostatnie żaglowce, które przypłynęły na szczeciński finał Tall Ships Races 2017. Dla policjantów przyszedł też czas wstępnego podsumowania kilkudniowej operacji. Priorytetem wszystkich służb było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zlotu, mieszkańcom i turystom. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

Dziś, 08.08.br., zakończyła się policyjna operacja "REGATY 2017", w ramach której policjanci wszystkich pionów każdego dnia i w nocy czuwali nad bezpieczeństwem. Jak ogromne było to przedsięwzięcie może świadczyć liczba funkcjonariuszy uczestniczących w zabezpieczeniu. W ciągu tych dni do służby wyszło ponad 5600 policjantów i ponad 600 funkcjonariuszy innych służb. Rozmiary imprezy i zdefiniowane zagrożenia wymagały ogromu pracy ze strony wszystkich mundurowych.
 
Każdego dnia w rejon imprezy i na drogi dojazdowe kierowani byli policjanci z pionu kryminalnego, prewencji,  ruchu drogowego, przewodników psów służbowych, mundurowych na koniach, w łodziach motorowych, również policyjny śmigłowiec i policyjni antyterroryści. Dodatkowo codziennie wraz z policjantami służbę pełnili funkcjonariusze Straży Miejskiej, Granicznej, SOK, Żandarmerii Wojskowej, ITD,WOPR-u, Urzędu Morskiego i Izby Celnej. W szczecińskich komisariatach wzmocniono siły związane z ewentualną obsługą zdarzeń. Szczecińskich funkcjonariuszy w zabezpieczeniu wspierali również mundurowi z innych województw.

Minione pięć dni to czas wytężonej pracy mundurowych. Podczas nich policjanci wylegitymowali  ponad 8000 osób, w samych punktach przesiewowych sprawdzili ponad 33000 osób  i przeprowadzili ponad 5700 kontroli bagażu. Mundurowi skontrolowali łącznie ponad 1000 pojazdów i łodzi, zatrzymali 31 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.
 
Profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich współpracujących ze sobą służb zapewniło bezpieczeństwo w czasie Tall Ships Races 2017, co skutkowało brakiem poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Mamy nadzieję, że wszyscy docenili nasz trud i czuli się bezpiecznie w naszym mieście i mają z tej imprezy same pozytywne wspomnienia.

(KWP w Szczecinie)

  • Operacja "REGATY 2017"
  • Operacja "REGATY 2017"
  • Operacja "REGATY 2017"
  • Operacja "REGATY 2017"
  • Operacja "REGATY 2017"
  • Operacja "REGATY 2017"
  • Operacja "REGATY 2017"
  • Operacja "REGATY 2017"
  • Operacja "REGATY 2017"
Powrót na górę strony