Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem i rozboju

Data publikacji 09.08.2017

Na jednej z ulic Szczecina funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Policach w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja, który chwilę wcześniej wybił szybę w pojeździe i ukradł damską torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzy. Z kolei funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie będąc po służbie zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę rozboju.

W poniedziałek, 07.08.br., około godziny 15:30, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Policach wykazał się refleksem i czujnością, czego wynikiem było zatrzymanie złodzieja. Policjant będąc w czasie wolnym od służby parkując swój pojazd na parkingu niestrzeżonym przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie, usłyszał głos mężczyzny, proszącego o pomoc w schwytaniu złodzieja torebki. Policjant zwrócił uwagę na przebiegającego chodnikiem mężczyznę, który nerwowo odwracał się za siebie, a w rękach trzymał damską torebkę.

Uciekający poruszał się chodnikiem ulicy Wojska Polskiego w kierunku Placu Zwycięstwa w Szczecinie. Policjant natychmiast zareagował i ruszył w pościg za mężczyzną, gdzie po około 30 metrach zatrzymał go.

Mężczyzna był agresywny i próbował się wyrwać. Funkcjonariusz wezwał patrol Policji, który przejął sprawcę. Torebka wraz z całą zawartością została zwrócona właścicielce.

Sprawcą kradzieży z włamaniem okazał się być 30-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

***

W poniedziałek, 07.08.br., około godz. 19, w rejonie os. II Pułku Lotniczego w Krakowie, doszło do napadu rabunkowego na 58-letnią kobietę. Pani wracała do domu idąc starym pasem startowym dawnego lotniska. W pewnym momencie podbiegł do niej  młody mężczyzna i zaatakował ją od tyłu. Człowiek ten szarpał napadniętą, przytrzymując jej ręce, a następnie zerwał jej z szyi złoty łańcuszek o wartości 4,5 tys. złotych, po czym rzucił się do ucieczki. Sytuację tę zauważył policjant z wydziału dw. z przestępczoscia narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który w tym rejonie był na spacerze z dzieckiem. Bezzwłocznie rzucił się w pogoń za uciekającym sprawcą, którego po chwili zatrzymał. Równocześnie o podjęciu interwencji powiadomił oficera dyżurnego Policji w Krakowie, który to w miejce natychmiast  zadysponował patrol policji. Funkcjonariusze OWP z VIII Komisariatu Policji w Krakowie przejęli sprawcę napadu i przewieźli do komisariatu. Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec Nowej Huty. Meżczyzna usłyszy zarzut rozboju ( art.280 kk ). Pokrzywdzona odzyskała łańcuszek.

(KWP w Szczecinie / KWP w Krakowie/ mw)

Powrót na górę strony