Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwie zakończone poszukiwania 85-latka

Data publikacji 09.08.2017

Policjanci szukali mieszkańca Gryfina, który po południu wyszedł z domu i nie powrócił. 85-latek był poważnie chory. Z pomocą śmigłowca, przeszkolonych psów i specjalistycznych środków technicznych poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

Trzy dni temu, 6 sierpnia br., zaginął 85-letni mieszkaniec Gryfina. Ze zgłoszenia wynikało, że około 16:00 mężczyzna z chorobą Alzheimera wyszedł z mieszkania w nieznanym kierunku i do godzin wieczornych nie powrócił. Było to pierwsze zaginięcie tej osoby, lecz fakt, że zaginiony choruje, wzmagało zaniepokojenie rodziny.

Wstępny opis zaginionego natychmiast został przekazany policjantom na patrolach. Następnie do działań poszukiwawczych zaangażowano dalsze siły, liczne osobowo i zaawansowane technicznie. Do poszukiwań włączono śmigłowiec, quad do poszukiwań w trudnym terenie, a także psy policyjne i ratownicze.

Oprócz ogromnego zaangażowania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, nieocenionego wsparcia udzielili ochotnicy z sekcji poszukiwawczej OSP Wołczkowo.

Poszukiwania nie należały do łatwych. Działaniami objęto znaczny obszar miasta, a w szczególności rejony trudno dostępne. Przez ostatnie dwa dni trwała wzmożona współpraca służb ratowniczych całego regionu.

Wczoraj, 8 sierpnia br., około godz. 21.00 odnaleziono poszukiwanego. Mężczyzna leżał zaroślach w pobliżu torowiska. W chwili odnalezienia nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, lecz był komunikatywny. Chory został przetransportowany w miejsce bardziej dostępne, dokąd wezwano służby medyczne. Obecnie 85-latek znajduje się pod opieką lekarzy.

 (KWP w Szczecinie / mk)

  • śmigłowiec policyjny przodem
  • Policjanci w śmigłowcu policyjnym
  • Policjanci w czerwonym wozie monitorują
Powrót na górę strony