Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek znacznych ilości narkotyków

Data publikacji 10.08.2017

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali mężczyznę, który handlował narkotykami. Miał przy sobie ponad 1 kg marihuany. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Po sprawie z maja bieżącego roku, kiedy to funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji Tarnów Zachód ujawnili i zabezpieczyli w Skawinie profesjonalną linię produkcyjną do wytwarzania narkotyków w warunkach laboratoryjnych oraz gotowe, wyprodukowane już narkotyki w znacznych ilościach z początkiem sierpnia policjanci z tego komisariatu przystąpili do sfinalizowania kolejnej realizacji dotyczącej narkotyków.

Od kilku miesięcy do policjantów docierały informacje na temat działalności 57-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który handlował środkami odurzającymi na terenie Tarnowa i w innych ościennych miejscowościach. Policjanci ustalili, że diler systematycznie przywozi znaczne ilości narkotyków, wykorzystując w przestępczym procederze pojazdy różnych marek, jak również pojazdy różnych właścicieli.

Dysponując wiedzą na temat pojazdów wykorzystywanych przez przestępcę, 7 sierpnia br. policjanci zauważyli jeden z tych samochodów na terenie Tarnowa a w nim podejrzewanego mężczyznę. Kryminalni podjęli obserwację kierowcy. Chwilę po tym jak wysiadł z samochodu z torbą podróżną funkcjonariusze Referatu Kryminalnego KP Tarnów Zachód wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego przystąpili do jego zatrzymania. Na widok policjantów mężczyzna spanikował, porzucił torbę w koszu na śmieci i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W torbie oprócz odzieży policjanci ujawnili ukryte dwa worki foliowe wypełnione marihuaną o łącznej wadze 1011,63 g. Policjanci zabezpieczyli do dokładnych oględzin również samochód zatrzymanego.

8 sierpnia przedstawiono mu zarzut z art. 62 ust. 1 i 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w związku z art. 64 §1 kodeksu karnego. Podejrzany został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Tarnowie, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa i prowadzona przez KP Tarnów Zachód pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Narkotykowemu dilerowi grozi 15 lat pozbawienia wolności (posiadał znaczne ilości narkotyków i działał w warunkach recydywy).

(KWP w Krakowie)

 

  • zabezpieczona marihuana
  • zabezpieczona marihuana
  • zabezpieczona marihuana
Powrót na górę strony