Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa konkubenta

Data publikacji 10.08.2017

Mundurowi z Bielan we współpracy z żoliborską prokuraturą zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Sąd rejonowy zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwo kobiecie może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w mieszkaniu przy ulicy Marymonckiej. Jak ustalili mundurowi, którzy zostali wezwani na interwencję, pomiędzy parą, która przyszła w odwiedziny do znajomego, doszło do ostrej wymiany zdań. W pewnym momencie 41-latka chwyciła za nóż i zaatakowała nim swojego konkubenta, zadając mu kilka ciosów.

Pod wskazany adres natychmiast wysłano policyjną załogę. Funkcjonariusze na miejscu zastali rannego mężczyznę, któremu chwilę wcześniej pomocy udzielało pogotowie ratunkowe. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora rejonowego. Do pracy natychmiast przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz dokonała jego szczegółowych oględzin.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie tego przestępstwa. 41-letnia Monika J. trafiła do policyjnej celi. Badanie stanu jej trzeźwości wykazało 3,3 promila alkoholu w organizmie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego kobieta usłyszała w prokuraturze zarzut usiłowanie zabójstwa. Wobec Moniki J. sąd, na wniosek prokuratury, zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt. Kobiecie grozi nawet dożywocie.

ek/aw

Powrót na górę strony