Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów: Policjanci zabezpieczyli 20 tys. działek heroiny

Policjanci służb kryminalnych KMP w Zielonej Górze rozbili grupę handlarzy narkotyków. W skład grupy wchodzili zielonogórzanie w wieku 16-44 lata, wśród nich 26-letnia kobieta. Grupa zajmowała się rozprowadzaniem heroiny na dużą skalę. Policjanci udowodnili im wprowadzenie do obrotu co najmniej 20 tys. działek heroiny o łącznej wartości ponad 300 tys. zł.

Dilerzy zaopatrywali w heroinę znaczną część Zielonej Góry. Jak ustalili policjanci po towar przyjeżdżali do nich także dilerzy z innych miast m.in. Żagania, Świebodzina czy Nowej Soli. Jeden z dilerów wpadł bezpośrednio w trakcie zawierania transakcji sprzedaży, pozostali członkowie zostali zatrzymani w chwili gdy przewozili towar. Funkcjonariusze znaleźli przy nich kilkaset porcji heroiny. Wszyscy zostali zatrzymani w policyjnej Izbie Zatrzymań, a 16-latek jako nieletni trafił do policyjnej Izby Dziecka.

Za wprowadzanie narkotyku do obrotu pełnoletnim członkom grupy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat, w stosunku do nieletniego ostateczną decyzję podejmie Sąd Rodzinny.

Powrót na górę strony
Polska Policja