Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za liczne oszustwa internetowe

Data publikacji 10.08.2017

Prokuratura i policjanci z żagańskiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli sprawę dotyczącą 82 oszustw internetowych. 63-latka została oskarżona o wysyłkową sprzedaż przedmiotów, których faktyczny stan był skrajnie niezgodny z opisami aukcji. Zatrzymana kobieta przebywa w areszcie.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu i policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą żagańskiej komendy powiatowej zakończyli wielomiesięczne postępowanie dotyczące oszustw internetowych. W sprawie oskarżona jest 63-letnia kobieta, mieszkanka województwa dolnośląskiego, która nigdy wcześniej nie była karana.

Sprawa dotyczy oszustw przy transakcjach kupna-sprzedaży przez internet. Poszkodowanych zostało ponad 80 osób z całej Polski, m.in. woj. lubuskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego. Zarzuty dotyczą dokonania 82 oszustw, które stanowiły dla kobiety stałe źródło dochodu.

We wszystkich przypadkach sposób działania był ten sam. Za pośrednictwem portalu internetowego podejrzana oferowała markową odzież, buty (zamszowe kozaki), zegarki, torebki, kurtki, płaszcze, walizki i kosmetyki, a w jednym przypadku nawet naturalne pukle włosów. Wprowadzała w błąd pokrzywdzonych co do możliwości wywiązania się z transakcji sprzedaży. Na poczet tych transakcji wyłudzała pieniądze w kwotach od 53 do 1300 zł i wysyłała pokrzywdzonym przesyłki, w których były: używana odzież, stare buty, zniszczone torebki, zużyte ręczniki  i puste opakowania po kosmetykach. 

Łączne straty powstałe w wyniku tego procederu to prawie 15 tys. zł.  Podejrzana o dokonywanie oszustw internetowych została zatrzymana w maju br. i tymczasowo aresztowana. Kobieta nadal przebywa w areszcie. Akt oskarżenia trafił już do sądu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mk)

Powrót na górę strony