Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zniszczenie elewacji ewangelickiej kaplicy

Data publikacji 10.08.2017

Policjanci z Białej Piskiej zatrzymali sprawców zniszczenia elewacji ewangelicko-augsburskiej kaplicy. W nocy na ścianie pojawił się wulgarny rysunek, a także ukradziono tablicę informacyjną. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia oraz obrazy uczuć religijnych. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, 5 sierpnia br., policjanci z komisariatu w Białej Pilskiej otrzymali informację o zniszczeniu elewacji kaplicy w ich mieście. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że nieznani sprawcy nocą, na ścianie budynku należącego do parafii ewangelicko-augsburskiej, namalowali czarnym sprayem obraźliwy rysunek i napis. Ponadto zerwali metalową tablicę informacyjną, którą funkcjonariusze znaleźli w pobliskim stawie. Wartość strat oszacowana została na kwotę 4 tys. zł.

Kryminalni przesłuchali wielu świadków, zabezpieczyli i przejrzeli monitoring oraz prowadzili intensywne działania operacyjne. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu w poniedziałek, 7 sierpnia br., policjanci z Białej Piskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie czynu. Okazali się nimi mieszkańcy tego miasta w wieku 23 i 35 lat. Śledczy już ustalali, jaki jest udział każdego z zatrzymanych mężczyzn w zniszczeniu elewacji kaplicy.

Zatrzymanym mieszkańcom Białej Pilskiej przedstawiono już zarzuty. Za zniszczenie mienia oraz obrazę uczuć religijnych mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mk)

Powrót na górę strony