Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca wypadku został aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 10.08.2017

Decyzją sądu na okres 3 miesięcy został aresztowany 25-latek, podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, do którego doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Cudzynowice w powiecie kazimierskim. W wyniku zderzenia się dwóch pojazdów na miejscu zginęła 63-latka, a 4 osoby trafiły do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 25-latka wykazało, że miał on w sowim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w miniony poniedziałek przed godziną 15.00 w miejscowości Cudzynowice na drodze wojewódzkiej nr 768. Na łuku drogi 25-letni, kierujący pojazdem marki BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się z jadącym z przeciwka 67-latkiem, który kierował osobowym renaultem. Wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zdarzenia zmarła 61-letnia pasażerka renaulta. Natomiast do szpitala trafili obaj kierujący, 31-letni pasażer BMW oraz 33-letnia pasażerka renaulta.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej przeprowadzili szereg czynności mających na celu wyjaśnienie wszystkich szczegółów tego wypadku. Mundurowi między innymi przebadali 25-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Dziś podejrzewany o spowodowanie wypadku drogowego został doprowadzony do sądu w Kazimierzy Wielkiej. Jego decyzją 25-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o trzeźwość i rozsądek podczas kierowania pojazdami! Pamiętajmy, że każdy z nas odpowiada za bezpieczeństwo na drodze. Gdy widzimy kierującego, który może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu powiadommy o tym fakcie policjantów. Jeśli jest to możliwe nie pozwólmy wsiąść za kierownice pijanej osobie. Nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(KWP w Kielcach /kp)

 

  • policjanci prowadzą sprawcę wypadku
  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku
Powrót na górę strony