Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z celnikami zabezpieczyli narkotyki z Czech i nielegalny tytoń

Data publikacji 10.08.2017

W powiecie wałbrzyskim policjanci wraz z celnikami zatrzymali 19-latka. W jego miejscu zamieszkania ujawniono marihuanę i 0,5 kg tytoniu bez akcyzy. Również we współpracy z Urzędem Celnym, zabezpieczono w Wałbrzychu 1,3 kg nielegalnej krajanki należącej do 53-letniego mężczyzny.

W wyniku pracy operacyjnej 9 sierpnia br. funkcjonariusze zatrzymali 19-latka w jego miejscu zamieszkania. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, które pozwalały na uzyskanie ponad 30 porcji narkotyku. Mężczyzna podczas przesłuchania oświadczył, że narkotyki kupił w Republice Czeskiej, a następnie przywiózł je do Polski. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest to zabronione.

Dodatkowo mundurowi ujawnili 414 sztuk nasion konopi oraz narzędzia do uprawy roślin w postaci lamp i doniczek. Ponadto w przeszukiwany mieszkaniu znaleziono 0,5 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 

Mężczyzna odpowie przed sądem za wwiezienie narkotyków na terytorium Polski, a także za posiadanie substancji odurzających i nielegalnego tytoniu. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 10 lat pozbawienia wolności.

W tym samym dniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego we Wrocławiu, w jednym z mieszkań w Wałbrzychu zabezpieczyli u 53-letniego mieszkańca 1,3 kg tytoniu krojonego bez polskich znaków akcyzy.

(KWP we Wrocławiu / mk)

  • zatrzymany skuty kajdankami mężczyzna w czarnej koszulce odprowadzany pod ramię przez policjanta tyłem
  • zielony susz marihuany rozsypany na białym stole
  • zabezpieczone doniczki, marihuana i inne przedmioty

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.24 MB)

Powrót na górę strony