Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił uprawnienia do kierowania

Data publikacji 10.08.2017

Kolejny kierowca stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów. 24-letniemu kierowcy fiata z pewnością zabrakło wyobraźni. Mieszkaniec gminy Ryki jadąc drogą krajową K-48 w kierunku Dęblina podjął manewr wyprzedzania innych pojazdów na skrzyżowaniu, w tym nieoznakowanego radiowozu. Tylko czujność i szczególna ostrożność, jaką zachował kierowca audi skręcający w lewo, zapobiegły wypadkowi.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 09.08.br., w miejscowości Moszczanka. Policjanci Referatu Ruchu Drogowego ujawnili wykroczenie popełnione przez 24-latka podczas patrolu trasy K-48, na której kierowcy często dopuszczają się naruszeń. Funkcjonariusze jechali nieoznakowanym radiowozem w kierunku Dęblina. Przed nimi poruszał się samochód marki Audi, którego kierujący na oznakowanym skrzyżowaniu wykonywał prawidłowo manewr skrętu w lewo. W tym czasie jadący za radiowozem Fiat Ducato rozpoczął wyprzedzanie. Kierowca audi, który częściowo znajdował się już na drugim pasie drogi, widząc wyprzedzający go samochód zdążył się zatrzymać. Na szczęście ta reakcja wystarczyła, aby uniknąć zderzenia.

Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego fiatem do kontroli drogowej. Za rażące naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym funkcjonariusze drogówki zatrzymali 24-latkowi uprawnienia do kierowania. Odpowie on też przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innego niż kolizja.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Stracił uprawnienia do kierowania

Pobierz plik Stracił uprawnienia do kierowania (format mp4 - rozmiar 6.85 MB)

Powrót na górę strony