Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany wiózł matkę z dwójką dzieci

Data publikacji 11.08.2017

Policjanci z Oświęcimia zatrzymali pijanego kierowcę, który wiózł nieodpowiedzialną znajomą z dwójką dzieci. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. W związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości i narażenie małoletnich, wszczęte zostało postępowanie karne. Materiały sprawy przekazano także do sądu rodzinnego.

9 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, pilnując bezpieczeństwa w rejonie ulicy Fabrycznej w Oświęcimiu, tuż przed godz. 19:00 zwrócili uwagę na samochód marki Mazda. Zachowanie auta na drodze wskazywało, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Kiedy pojazd zjechał na pobocze funkcjonariusze przystąpili do kontroli i od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Ponadto okazało się, że prócz pijanego 32-letniego mieszkańca Oświęcimia w pojeździe znajduje się 39-latka z tego samego miasta oraz jej dwoje dzieci w wieku 9 i 11 lat. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,41 promile alkoholu.

Zostało wszczęte postępowanie karne, a dodatkowo materiały sprawy będą przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny, natomiast za narażenie małoletnich na niebezpieczeństwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mk)

Powrót na górę strony