Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny towar ukryty za podwójną ścianą auta

Data publikacji 11.08.2017

Papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz nielegalny tytoń skonfiskowali policjanci pionu kryminalnego lipnowskiej komendy przy współpracy ze strażą graniczną. Mężczyźni przewozili nielegalny towar w samochodowej skrytce. Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

Współpraca lipnowskich kryminalnych z funkcjonariuszami straży granicznej zaowocowała konfiskatą papierosów bez polskich znaków akcyzy i nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze, po zdobyciu informacji o samochodzie dostawczym mającym przewozić trefny towar, zorganizowali zasadzkę na typowanym odcinku drogi.

Wczoraj (10.08.17) w miejscowości Stare Rybitwy zatrzymali do kontroli auto, które odpowiadało posiadanemu przez nich opisowi. Jadący nissanem mężczyźni, mieszkańcy powiatu kutnowskiego, poczas kontroli byli wyraźnie zdenerwowani.

Policjanci dokładnie przeszukali samochód, który, jak się okazało, wyposażony był w podwójną ściankę, za którą ukryty był towar. W ten sposób ujawnili 8 worków nielegalnego tytoniu o łącznej wadze blisko 125kg i 3090 paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego powstałe w wyniku ich przestępczej działalności to ponad 147 000 tys. zł.

45-latkom za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony