Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali pieniądze od emerytów i rencistów

Data publikacji 11.08.2017

Wspólna praca kryminalnych i śledczych z KWP w Kielcach doprowadziła do zatrzymania 66-letniej mieszkanki Łodzi. Kobieta jest podejrzana o dokonanie siedemnastu oszustw na terenie całego kraju. Jej ofiarą padały osoby starsze. Łączne straty szacuje się na 60 tys. zł. Zatrzymanej grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Jej wspólnik, 61-letnim mężczyzna, obecnie przebywa w łódzkim areszcie

W ostatnim czasie na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do siedmiu przestępstw na szkodę starszych osób. W ciągu 12 miesięcy, od lipca 2016 roku, sprawcy podający się za pracownika socjalnego oraz księdza, pod pretekstem dopłat do emerytur lub rent, wyłudzali pieniądze od starszych osób.

W rozwikłanie sprawy włączyli się Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Ich zaangażowanie doprowadziło do ustalenia osób, które najprawdopodobniej odpowiadają za powyższe przestępstwa. Policjanci dotarli też do informacji, że na terenie całego kraju doszło do co najmniej 17 takich sytuacji. Sprawcy swoją działalnością spowodowali starty o łącznej wartości około 60 tys. zł.

Wczoraj, 10 sierpnia br., na terenie powiatu pabianickiego policjanci zatrzymali 66-letnią mieszkankę województwa łódzkiego. Ustalili także, że drugi ze sprawców, 61-latek, obecnie odbywa karę pozbawiania wolności w łódzkim areszcie śledczym. Dziś kobieta będzie odpowiadać na pytania prokuratora, a śledczy będą ustalać, czy mieszkańcy województwa łódzkiego nie odpowiadają za więcej tego typu przestępstw. 

Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawiania wolności.      

(KWP w Kielcach / mk)

Powrót na górę strony