Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Toruńscy wodniacy ugasili pożar

Data publikacji 11.08.2017

Zwykłe zabezpieczanie spływu kajakowego Wisłą dało toruńskim policjantom okazję do udowodnienia swojego bohaterstwa. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, płomienie ze ścierniska nie przeniosły się na pobliskie pola i łąki. Jeden z mundurowych od dawna poświęca swój wolny czas na służbę w OSP.

Toruńscy policjanci, pełniąc służbę na wodzie, po raz kolejny wykazali się poświęceniem i zaangażowaniem. W miniony wtorek, 8 sierpnia br., trzech policjantów, wspólnie ze strażnikiem miejskim, w patrolu motorowodnym zabezpieczali spływ kajakowy. Około południa, na wysokości Kaszczorka, mundurowi zauważyli płomienie i zadymienie w pasie nadbrzeżnym. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w tym kierunku. Po dopłynięciu na miejsce okazało się, że pali się ściernisko.

Mundurowi natychmiast powiadomili dyżurnego i przystąpili do gaszenia ognia. Płomienie zagrażały pobliskim polom i łąkom. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, pożar został szybko ugaszony. Z pewnością pomogło w tym doświadczenie jednego z policjantów, który na co dzień jest członkiem ochotniczej straży pożarnej w swojej rodzinnej miejscowości.

Już po ugaszeniu ognia, na miejsce przybyli strażacy, którzy zabezpieczyli pogorzelisko.

(KWP w Bydgoszczy / mk)

  • policjanci z komisariatu wodnego na łodzi
  • policjant gasi pożar
  • policjant gasi pożar
Powrót na górę strony