Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ugodziła nożem własnego brata. Została zatrzymana przez policjantów i trafiła do tymczasowego aresztu

Data publikacji 11.08.2017

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala pewien mieszkaniec powiatu bolesławieckiego po tym, jak został kilkukrotnie ugodzony nożem przez siostrę. Tamtejsi policjanci zatrzymali podejrzaną, wobec której sąd zdecydował się na zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 Do zdarzenia doszło w sierpniu 2017 roku. Dyżurny bolesławieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol, który ten fakt potwierdził. Nim przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, funkcjonariusze udzielili pokrzywdzonemu pomocy medycznej.

Jak ustalili funkcjonariusze 37-letnia kobieta zaatakowała nożem swojego 40-letniego brata zadając mu kilka ciosów w plecy i okolice klatki piersiowej. Ponadto używała wobec niego gróźb karalnych. Podejrzana została zatrzymana przez bolesławieckich policjantów, natomiast mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Zgromadzone materiały dały podstawę do przedstawienia kobiecie zarzutu. Podejrzana została doprowadzona do sądu, który zastosował wobec niej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia. Przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony