Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzionego tira

Data publikacji 11.08.2017

Wspólne działania policjantów z komendy wojewódzkiej i kutnowskiej jednostki doprowadziły do odzyskania samochodu ciężarowego pochodzącego z kradzieży. Warty ponad 300 tys. zł mercedes został skradziony z terenu Niemiec. Prokuratora Rejonowa w Kutnie wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi patrolując drogę krajową K-92 zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy. Po sprawdzeniu okazało się, że założone tablice rejestracyjne nie należą do tego pojazdu. Po odczytaniu prawdziwych znaków policjanci ustalili, że mercedes actros został skradziony kilka dni wcześniej z terenu Niemiec.

Tego samego dnia zatrzymano do sprawy 56 -letniego obywatela Rosji, który usłyszał już zarzut paserstwa za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła w tej sprawie śledztwo. 11 sierpnia br. na podstawie zgromadzonych materiałów, na wniosek prokuratora, sąd zastosował tymczasowy areszt dla obywatela Rosji. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony