Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łomżyński zabójca sprzed lat zatrzymany w USA

Data publikacji 28.03.2006

30-letni Grzegorz Ch. został zatrzymany w stanie New Jersey w USA. Do zatrzymania doszło na początku marca. Było ono możliwe dzięki współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku z agentami FBI. W maju 1996 roku mężczyzna betonowym słupkiem pobił ze skutkiem śmiertelnym młodego mieszkańca Łomży. W 1997 roku podejrzany uciekł do USA.

W maju 1996 roku mężczyzna wraz z kilkoma innymi brał udział w bójce pod jedną z łomżyńskich dyskotek. W trakcie szamotaniny Grzegorz Ch. wyrwał betonowy słupek, którym kilkakrotnie uderzył leżącego na ziemi młodego mieszkańca Łomży. W bójce tej dotkliwie pobitych zostało jeszcze kilka innych osób. Wówczas to Prokuratura w Łomży sprawcom zajścia przedstawiła zarzut udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym.

Wsprawie brakowało jednak wiążących dowodów, które wskazywałyby, że sprawcą zabójstwa jest właśnie Grzegorz Ch., dla którego oskarżyciel domagał się najwyższej kary. Zanim sprawę rozpatrzył Sąd wyższej instancji, podejrzany w 1997 roku uciekł do USA.

Dopiero gdy sprawę przejął powołany do poszukiwań szczególnie niebezpiecznych przestępców zespół poszukiwań celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, nawiązano kontakt z oficerami łącznikowymi FBI. Dzięki wymianie informacji i współpracy z amerykańskimi agentami udało się ustalić miejsce pobytu Grzegorza Ch. 1 marca tego roku poszukiwany został zatrzymany w stanie New Jersey. Mężczyznę aresztowano. W chwili obecnej trwa procedura ekstradycyjna.

Powrót na górę strony