Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina, ekstazy oraz ciastka z haszyszem

Data publikacji 12.08.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 35-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę, tabletki ekstazy oraz ciasteczka z haszyszem. Z zabezpieczonych substancji można by było zrobić kilkaset porcji narkotyków. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiej komendy. Z ich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców osiedla Wzgórze Wolności może być zamieszany w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze wytypowali miejsce zamieszkania podejrzewanego.

W czwartkowe popołudnie przystąpili do działania. Policjanci przeszukali mieszkanie 35-latka. W mieszkaniu znaleźli różnego rodzaju narkotyki. Zabezpieczyli ponad 200 woreczków z amfetaminą, 470 tabletek ekstazy i woreczek z zielonym suszem roślinnym. Zabezpieczyli też 142 sztuki ciastek. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się w nich haszysz. Dodatkowo, w jednym z pokoi policjanci znaleźli 880 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto, zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie kliku tysięcy złotych. 

Do sprawy został zatrzymany 35-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiej komendy doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, a także handel zakazanymi substancjami psychoaktywnymi. Będzie odpowiadać również za przestępstwo karno-skarbowe.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt. O jego dalszym losie zadecyduje już sąd.

(pm-ZP Bydgoszcz/ro)
Powrót na górę strony